آموزش استفاده از ویدئو پروژکتور

بعد از اینکه ویدئو پروژکتور را به سقف از طریق پایه سقفی نصب کردید و یا بر روی میز قرار دادید، می بایست دستگاه را به برق وصل نمایید.

projector-front-rear-setup-options

دستگاه دارای پورت های مختلفی از قبیل: VGA , HDMI LAn , AVI, S-Video Composite , Component جهت انتقال تصویر ار ورودی همچون لپ تاپ، کامپیوتر، گیرنده دیجیتال، DVD Player ، XboX و ... از طریق کابل مربوطه می باشد. بعد از وصل نمودن دستگاه ورودی از طریق کابل مربوطه به ویدئو پروژکتور، می بایست پورت ورودی مورد نظر را از طریق گزینه Auto Search روی ریموت کنترل ویدئو پروژکتور انتخاب نمایید.

ceiling-projector-installation

توصیه می گردد که اگر دستگاه شما دارای پورت HDMI می باشد، حتما از کابل HDMI برای انتقال تصویر بهره بگیرید. پورت های VGA، AVI و S-Video کیفیت تصویر را کاهش می دهند.

توجه: دستگاه های تولید سال های اخیر، دارای دکمه Auto Search هستند و پورت ورودی را به صورت اتوماتیک تشخیص می دهند. اگر دستگاه شما قدیمی باشد باید دکمه مربوطه را در ریموت کنترل انتخاب نمایید. به فرض مثال اگر از کابل VGA جهت انتقال تصویر استفاده می نمایید، می بایست ورودی را در حالت Computer قرار دهید.

کار کردن با منو ویدئو پروژکتور بسیار ساده است. اکثر دستگاه ها مجهز به زبان فارسی هستند و شما می توانید زبان نوشتاری منو را به فارسی تغییر دهید تا بتوانید به راحتی عملیات مورد نظر را به انجام برسانید.

هر برند، ساختار منو مخصوص به خود را دارد اما کلیات منوها در راستای تغییر رنگ، شفافیت، کنتراست، اندازه تصویر ، صدا و سایر امکانات پروژکتور می باشد. در ویدئو آموزشی زیر منو ویدئو پروژکتور اپسون به تفضیل به نمایش گذاشته شده است.